Talviratsastussaapas Suedwind Longford

169.00 (sis. alv 25.5%)

Suedwind Longford talviratsastussaapas sopii yleissaappaaksi syksysta kevääseen.

Suedwind Longford on karvavuorattu narusaapas

Longford on karvavuorattu lämmin ja todella mukava vetoketjumalli missä korkea nyöritys auttaa varren muotoutumisessa jalkaan. Saat säädettyä varren juuri omaan jalkaan ja housun paksuuteen sopivaksi. Sitten vain käytät vetoketjua.

Tämän ratsastussaappaan lesti on yllättävän tilava.Vaikka ratsastussaapasta ei tehdä kävelyyn vaan ratsastukseen niin nämä jalassa on kuitenkin kiva kävellä. Ja vedenpitävä ja vaimentava kuminen pohja kestää hyvin myös tallitöitä.

Rasvanahkainen ratsastussaapas kestää käyttöä

Saksalainen Suedwind käyttää kaikissa saappaissaan vahvoja YKK-vetoketjuja. Mutta muista silti putsata ne vaikka ketju onkin hyvin kulutuskestävää.

Karvavuoratussa Longford saappaassa on kestävä rasvainen naudan nahka mikä on pehmeää ja muotoutuvaa. Saappaassa on mukavan tuntuinen teddykarvainen vuoraus. Pitkät nauhat ja vetoketjun vieressä oleva jousto mahdollistavat saappaan hyvän muotoutumisen jalkaan.

Sisäpohjan mitta on 25cm ja vastaa tosi hyvin 39 -jalkateräkokoa. Tosi kiva saapas!

Myymälässä on nyt 39 koko 35-37 pohkeenympäryksellä. Ja huom! tämä varsi menee myös minulla 38 pohkeeseen.

 

 

 

 

 

 

Osastot: , , Tuotetunnus (SKU): Ei saatavilla/-tietoa Avainsanat tuotteelle

Kuvaus

Suedwind Longford talviratsastussaapas on uusin malli. Ja on kyllä ihan superkiva saapas!

Tämä karvavuorattu vetoketju+naru-malli on hyvinä varsivaihtoehtoina mistä löytyy hyvä varsivaihtoehtoja 36-43 jalkateräkokoihin. Longford talviratsastussaapas on istuvan ja pehmeän tuntuinen malli jalassa. Pohjan muotoilu ja lesti ovat ainakin minun leveä lestiseen jalkaan oikein kivat.

39-koossa varren korkeus on 46cm ja minulle se on ilman kantakiilaa inasen korkea mutta hämmästyttävästi menisi silti kun kokeilin satulassa. Johtuu varmasti osittain nauhoituksesta ja yläosan mallista. Nauhoitusta löysäämällä varsi ei tuntunut polven kohtaan oikeastaan miltään. Ja karvavuoraus on ihana!

 

 

 

 

 

 

 

Lisätiedot

koko

,

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Talviratsastussaapas Suedwind Longford”