Ratsastussaapas Petrie Luca

342.00 (sis. alv 25.5%)

Petrie ratsastussaapas Luca -mallina on hyvin istuva saapas mikä sopii yleissaappaaksi

Petrie Luca on slimmi ja tukevan tuntuinen ratsastussaapas esteille ja kouluun

Luca on vetoketjumalli missä on muotoutumista lisäävä resori takana.

Petrie käyttää kaikissa saappaissaan vahvoja vetoketjuja mutta hyvä nekin on putsata (mielellään vaikkapa joka käytön jälkeen kun pyyhit liat saappaista). Petrie ratsastussaappaat ovat aina hyvin istuvia malleja ja sitä on tämä Luca -mallikin; siinä on slimfit -nilkan lisäksi joustavat nauhat jalkapöydän kohdalla. Nämä seikat tekevät tästä ratsastussaappaasta hyvin istuvan ja mukavan tuntuisen.

Luca-saapas on sisäpuolelta pehmeää naudannahkaa ja ulkopuolelta pehmeää ja muotoutuvaa nappanahkaa. Pohkeen sisäsyrjässä on grippiä mikä kapean mallin lisäksi tekee sitä tukevuuden tunnetta.

Varren ulkoreunan korotus on 5cm. Tuo yläreunan koriste on kuvioitua lakeria ja sopii tosi hyvin tähän malliin.

Ulkopohjassa on kulutuskestävä kuminen antislip-pohja.

Ratsastussaappaan lesti on yllättävän tilava vaikka jalkaterä näyttääkin tosi kapealle.

Petrie Luca on hyvä yleissaapas pitkäaikaiseen käyttöön.

Varastovalmiina on useita eri kokoja mitkä eivät näy tässä; ota yhteyttä myymälään 050 3668693.

 

 

 

 

 

Osastot: , Tuotetunnus (SKU): Ei saatavilla/-tietoa Avainsanat tuotteelle

Kuvaus

Petrie ratsastussaapas Luca-mallina on myymälässä musta/musta -yhdistelmänä.

Petrie-Luca saappaissa on hyviä varsikokoja

Luca-mallia tehdään 16 eri varsikokoa/jalkateräkoko (koot 37-40) joten jos mieleinen ei ole myymälässä sellainen voidaan tilata. Saapasta tehdään kokoina 35-45 mistä suurinta osaa jalkateräkokoja on noin 10 varsivaihtoehtoa. Ainoastaan 35-jalkaterää on neljä vartta ja 36 jalkaterää on 8 vartta.

Varastossa valmiina olevat saappaat tulevat minulle noin viikossa. Muutoin saappaiden toimitusaika on yleensä noin 5-7 viikkoa.

Petrie Luca -ratsastussaappaan saa mustana ja ruskeana

Luca-mallia saa mustana ja ruskeana. Mustaa saapasta tehdään mustalla, ruskealla ja sinisellä yläosalla. Ruskeaa saapasta saa ruskealla ja sinisellä yläosalla. Ja nämä eriväriset yläosat ovat kyllä kivoja. Saappaan ompeleet ovat aina samaa väriä kuin yläosa eli tulee aika kivaa kontrastia.

 

 

 

 

 

 

Lisätiedot

koko

,

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Ratsastussaapas Petrie Luca”