Ale!

Bomber HV Polo Vera chain

Alkuperäinen hinta oli: 129.95€.Nykyinen hinta on: 103.95€. (sis. alv 25.5%)

Bombertakki Vera on ihanan tuntuinen

Syksyn muhkein fleecebomber on HVPolon Vera

Vera on niin ihanan pehmeän ja lämpimän tuntuinen päällä ettei ole mitään rajaa. Tämän sisälle on kiva hautautua suojaan kylmältä ja viimalta. Kun vetäisee hupun päähän ja laittaa vetoketjun kiinni niin naamasta ei paljoa näy.

Takki on kulutuskestävää ja helposti pestävää polyesteria joten siitä vaan nautiskelemaan arjesta tämä päällä. Saa ratsastaakin tämä päällä mutta itse ajattelen tätä takkia kaikkeen muuhun käyttöön.

Millaista mitoitusta tämä HVPolo -takki on?

Vera on tuttua HVPolo-mitoitusta eli ainakin minä valitsen tästä saman koon mitä muistakin heidän takeista. Yläosat ovat minulla yleensä 38 -numerokokoa ja esim. Ariatista S-kokoa mutta tästä bomberista M-koko on kiva pituutena.

Esim. M-koossa hihan sisäsivun pituus on 51cm ja selkämitta 60cm

Konepesu 30 asteessa muiden urheiluvaatteiden kanssa.Käännä takki nurinpäin ja sulje vetoketjut.

Pese takki kirjopesuaineella mutta älä käytä huuhteluainetta.

Myymälän takit lähetetään tilauspäivänä tai sitä seuraavana arkipäivänä

Osastot: , Tuotetunnus (SKU): Ei saatavilla/-tietoa Avainsanat tuotteelle

Kuvaus

HV Polon bomber takki on sopivalla tavalla ”rento” malli. Tässä lyhyessä takissa on ihana paksu teddymäinen fleece pinta ja puuvillainen vuorikangas. Huppu on iso joten se suojaa hyvin. Camel on tosi kiva väri nyt syksyyn ja luulen kyllä vahvasti, että minä pidän tätäkin takkia lähes ympäri vuoden.

Ja missä sitä sitten pidetään? No ihan missä haluat. Vaikka HVPolo on eniten tunnettu ratsastusmuodista niin monet näistä vaatteista sopivat ihan mihin tahansa arkikäyttöön.

Vera-bomberissa hartiat ovat istuvat ja muu osa takkia ihanan rento. Hihat ovat just hyvän pituiset mutta leveät. Helma on napakka mutta kaikki muu rentoa, pehmeää ja lämmintä.

Tähän Camel-sävyyn sopii hyvin nämä mustat metalliset vetoketjut.

 

 

 

 

Lisätiedot

koko